Завжди простіше запобігти хворобі, ніж лікувати її. Нижче дуже просте пояснення, що таке вакцинація.
Вакцинація проводиться таким чином: в організм вводиться ослаблена форма збудника хвороби. Організм відповідає виробництвом антитіл. Таким чином з’явившись одного разу, вони зможуть побороти хвороботворні мікроби, якщо ті потраплять в організм в майбутньому.
Захворювання, які раніше загрожували здоров’ю, такі як поліомієліт, кір, коклюш, дифтерія, правець, тепер попереджають за допомогою вакцинації.
Вакцини врятували мільйони життів.
Імунітет – захист від хвороб
Імунітет – це здатність організму відповідати на атаку хвороб. У новонароджених дітей є певний імунітет, який включає в себе безліч компонентів – мигдалини, залози, рідини. Імунна система розпізнає антігени, які потрапили в організм і виробляє білки – антитіла для боротьби з ними.
Якщо дитина вперше заражається певним антигеном, імунна система виробляє антитіла, але не досить швидко. Тому дитина хворіє. Але наступного разу імунна пам’ять зможе відповісти виробленням антитіл набагато швидше і зупинить захворювання.
Чому вакцина краще, ніж хвороба?
Антигени у вакцині набагато слабкіше “живого” антигену, проте цієї сили вистачає, щоб викликати утворення антитіл, але уникнути тяжкого перебігу захворювання. Таким чином перший контакт більш безпечний.
- До речі, малюки народжуються з деякою кількістю антитіл, що передаються від матері.
- Якщо здається, що сьогодні немає ніякого кору, або коклюшу – його тому і немає, що більшість дітей вакциновано і таким чином допомагають створювати колективний імунітет, захищаючи побічно тих, хто в силу різних причин, не може отримати вакцину.
- Хвороби, які легко попередити вакциною можуть мати дороге і складне лікування, яке може мати тяжкі наслідки.
Вакцинація – це превентивні заходи. Але тим не менше не всім показані. Ваш лікуючий лікар допоможе визначити – чи є у вашої дитини протипоказання до вакцинації. На щастя в більшості випадків вакцинація дає колосальну користь дитині і суспільству вцілому.